SMYK przedłuża umowy w centrach Master Management Group

SMYK, międzynarodowa sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci, przedłuża współpracę z Bramą Mazur i z MMG Centers Kutno na kolejnych pięć lat. Oba centra handlowe, zarządzane przez Master Management Group stały się ważnym miejscem na lokalnej mapie zakupowej mieszkańców i opłacalnym miejscem do rozwoju biznesu.

Poszukiwacze zabawek, artykułów szkolnych, książek czy multimediów w Ełku i w Kutnie mają powód do zadowolenia. Marka SMYK doceniła potencjał centrów handlowych w tych miastach i przedłużyła umowy najmu. Sklepy mają odpowiednio 512 mkw. w Kutnie i 454 mkw. w Ełku. Oprócz produktów wiodących marek dziecięcych takich jak Lego, Fisher-Price czy Mattel, sieć oferuje popularne marki własne, COOL CLUB (ubrania i buty) oraz SMIKI (zabawki i akcesoria niemowlęce).

„Od wielu lat konsekwentnie realizujemy strategię dynamicznego rozwoju sieci sklepów w całej Polsce. Chcąc dotrzeć z naszą ofertą do możliwie najszerszego grona klientów skupiamy się na tych obiektach, które są lub mogą stać się ważnymi miejscami na zakupowej mapie regionu. Jednak największe możliwości rozwoju organicznego widzimy w mniejszych i średnich miastach, zamieszkałych przez 25-50 tysięcy mieszkańców. Zarówno Brama Mazur jak i MMG Centers Kutno to obiekty które mają potencjał i stały się ważnym miejscem na lokalnej mapie zakupowej mieszkańców, stąd nasza decyzja o kontynuacji dotychczasowej współpracy” – powiedział Paweł Oskędra, Property Director sieci SMYK.

- „Według badań przeprowadzonych przez firmę RMD Research, rynek artykułów dla dzieci w 2018 roku zanotował ponad 5 procentowy wzrost w stosunku do roku poprzedniego. Jest to utrzymująca się tendencja” – powiedziała Marzena Pijarczyk, Leasing Manager w Master Management Group. „Oznacza to, że dzięki współpracy z marką SMYK możemy zaspokoić stale rosnące potrzeby klientów. Z naszych obserwacji wynika, że istotną grupą odwiedzających nasze centra w Ełku i w Kutnie są rodziny z dziećmi” – dodała Marzena Pijarczyk.

Smyk to największa w Polsce sieć sklepów specjalistycznych dla dzieci. Jej historia sięga roku 1977, kiedy został otwarty Dom Handlowy Smyk. Na 31.12.2018* sieć sklepów Smyk obejmowała 179 punktów sprzedaży działających w atrakcyjnie zlokalizowanych centrach handlowych w Polsce oraz sklep internetowy smyk.com. Sklepy Smyk działają również na Ukrainie (12)* i w Rumunii (14)*

Pliki