Primient z nowym biurem w kompleksie Hi Piotrkowska w Łodzi

ŁÓDŹ, 8 sierpnia 2023 r. – Primient, wiodący producent żywności i składników przemysłowych wytwarzanych z odnawialnych źródeł pochodzenia roślinnego, otworzy swoje biuro w budynku Hi Piotrkowska w Łodzi, zarządanego przez Master Management Group. Biuro firmy zajmie powierzchnię 776,92 mkw. na 12. piętrze budynku. W poszukiwaniu nowej siedziby oraz negocjacji umowy najmu nowego najemcę reprezentowali eksperci z łódzkiego biura Colliers.

- Primient to kolejna marka, która pojawiła się w Łodzi w ostatnich latach i kolejny najemca, który przy wsparciu Colliers wybrał na swoją siedzibę kompleks Hi Piotrkowska. Tym samym Hi Piotrkowska dołączyła do grona nowoczesnych projektów w Łodzi, w których zaczyna brakować miejsca. Biorąc pod uwagę fakt, że frekwencja w łódzkich biurach
sukcesywnie wzrasta, w perspektywie kolejnych kwartałów może okazać się, że firmy chcące wynająć nowoczesną powierzchnię biurową, będą miały problem ze znalezieniem powierzchni w nowych biurowcach – mówi Marcin Włodarczyk, dyrektor regionalny Colliers w Łodzi.

- Atmosfera, możliwości rozwoju, benefity, ale również lokalizacja i wystrój biura to czynniki, które w dużej mierze wpływają na to, jak czują się nasi pracownicy oraz przyczyniają się do sukcesów w procesie rekrutacji nowych talentów. Przy wyborze nowej lokalizacji kierowaliśmy się potrzebami firmy oraz pracowników. Kluczowy był dla nas dobry dostęp do rozwiązań komunikacyjnych, zwłaszcza w obszarze transportu publicznego, bezpieczeństwo uwzględniające jakość wykonania i standard samego budynku oraz jego certyfikacja, która wpływa na bardziej przyjazne środowisko pracy, a także infrastruktura budynku i jego otoczenia (restauracje, punkty handlowe, kluby fitness, centra medyczne itp). Hi Piotrkowska spełnia wszystkie te wymagania. Dzięki temu będziemy mogli pracować w jeszcze bardziej komfortowych warunkach w biznesowym sercu Łodzi, zgodnie z naszą kulturą i wartościami firmy – mówi Magdalena Kowalska, Head of Finance Operations, Dyrektor Zarządzający Primary Products (Primient) Global Shared Services w Łodzi.

Hi Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks biurowo-usługowy, znajdujący się w ścisłym centrum Łodzi, tuż obok węzła przesiadkowego Piotrkowska Centrum. Tworzą go dwa biurowce o łącznej powierzchni 21 tys. mkw. oraz hotel Hampton by Hilton. Pierwszy biurowiec to 20-piętrowa wieża klasy A+, o wysokości 82 metrów, co czyni ją najwyższym budynkiem biurowym w mieście oraz 5-piętrowy budynek, leżący w ciągu historycznej zabudowy kamienic, bezpośrednio przy ulicy Piotrkowskiej. Cały kompleks wybudowano zgodnie z najlepszymi standardami w zakresie zrównoważonego rozwoju, czego potwierdzeniem jest ocena Excellent w systemie certyfikacji BREEAM.

‘Hi’ jest siedzibą polskich i światowych korporacji wielu branż, w tym iTechArt, Avient, Signify, Sii, banku PKO BP, a także biur serwisowanych, centrum konferencyjnego oraz sklepów, kawiarni i punktów usługowych (Klinika Bocian, drogeria Rossmann, Starbucks, Żabka, lokalna kwiaciarnia Badylarz i wiele innych).

- Decyzja firmy Primient o otwarciu swojego biura w Hi Piotrkowska potwierdza atrakcyjność i wysoką jakość naszej łódzkiej inwestycji. Wiemy, że najemcy poszukują wysokiej jakości biur, w certyfikowanych budynkach, doskonale zlokalizowanych i z dostępną bazą noclegową. W Hi Piotrkowska mamy to wszystko, a innowacyjne rozwiązania, racjonalny poziom opłat eksploatacyjnych oraz centralna lokalizacja budują naszą konkurencyjność na lokalnym rynku. Witamy firmę Primient wśród najemców najwyższego budynku biurowego w Łodzi – mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group.

Pliki