Hi PIOTRKOWSKA 155 wychodzi z ziemi. Hotel i mały biurowiec mają już parter.

Hi Piotrkowska 155, wielofunkcyjny kompleks biurowo - handlowo - usługowy, który powstaje w centrum Łodzi wchodzi w kolejny etap. Zakończono budowę parteru budynku hotelu i małego biurowca i rozpoczęto konstrukcję pionowych elementów kondygnacji nadziemnej. Wieża biurowa, w projekcie najwyższy budynek kompleksu, ma już pierwsze fundamenty. Prace toczą się zgodnie z harmonogramem, a termin zakończenia budowy to marzec 2020 roku.

„Osiągnęliśmy stan zero budynku hotelu i małego biurowca od strony ulicy Piotrkowskiej. Aktualnie wykonujemy strop i pionowe elementy pierwszej kondygnacji nadziemnej (poziom +1) tych budynków. Wykonaliśmy pierwszą działkę płyty fundamentowej kondygnacji podziemnej (poziom - 2) wieży biurowej i jesteśmy w trakcie zbrojenia kolejnych sąsiednich działek tej płyty. Cały czas trwa wykop pod płytę fundamentową wieży biurowej ”, opowiada Jacek Pilarczyk, Project Manager w Master Management Group.

Hi Piotrkowska 155 to kompleks składający się z trzech budynków: 19-piętrowej wieży biurowej połączonej z 7-piętrowym hotelem oraz 5-piętrowego budynku biurowego. W hotelu Hampton by Hilton znajdzie się 149 pokoi. Natomiast dwa sąsiadujące budynki (19 i 5 pięter) zaoferują przestrzeń biurową klasy A+ o całkowitej powierzchni najmu 21 tys. mkw. oraz 4 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej. Kompleks Hi Piotrkowska 155 powstanie przy Centrum Przesiadkowym w centralnej części Łodzi i będzie ważnym punktem na mapie biznesowej miasta.

„Kompleks Hi Piotrkowska 155 połączy funkcje biurowo – handlowe z hotelem Hampton by Hilton. Ofertę biur uzupełnią sklepy, kawiarnie, restauracje oraz centrum fitness i klinika medyczna. Są już z nami takie marki jak Starbucks, Hebe i Żabka. Liczymy, że nowoczesny design, dostępność z ulicy i szeroka oferta będą magnesem dla licznych przechodniów i okolicznych mieszkańców. Szacuje się, że z Centrum Przesiadkowego zlokalizowanego bezpośrednio przy inwestycji korzysta dziennie około 50 000 osób ” – komentuje Anna Polak, Head of Leasing w Master Management Group.

Źródło fotografi/Archiwum UMŁ

Pliki