MMG wprowadza nowych najemców na 1000 m²  do Hi Piotrkowska w Łodzi

Programiści Blue Brick oraz analitycy rynku gier komputerowych startupu IndieBI, a także Klinika Medycyny Estetycznej Miracki i oddział Alior Banku – to nowi najemcy nowoczesnego biurowca Hi Piotrkowska w Łodzi, zarządzanego przez Master Management Group. Najwyższy i jeden z najnowocześniejszych kompleksów klasy A w mieście, łączący funkcje biurowe, usługowe i hotelowe w ścisłym centrum Łodzi, osiąga dzisiaj poziom najmu rzędu 90 procent.

„Lokalizacja Hi Piotrkowska pozwala na realizację naszej głównej idei. Biuro ma być po drodze, pracownicy mają chętnie do niego wpadać, a nie traktować jako cel sam w sobie. Chcielibyśmy też móc stworzyć w Łodzi warunki do częstych przyjazdów pracowników z innych miast Polski i z zagranicy, dlatego tak ważna jest dla nas bliskość hoteli oraz  restauracji. Biuro będzie też idealną bazą wypadową do zwiedzania miasta. W najbliższych latach planujemy prowadzić liczne procesy rekrutacyjne. Lokalizacja, prestiż oraz design mają być benefitami, które zachęcą potencjalnych pracowników do współpracy z nami”mówi Aleksandra Trzcinka, Office Manager Blue Brick w Polsce.

Blue Brick to firma programistyczna, tworzącą narzędzia i aplikacje dla klientów z Europy Zachodniej oraz Ameryki Północnej. Wspólnie ze startupem IndieBI, zajmującym się  analizą sprzedaży na rynku gier komputerowych, zajmie powierzchnię 533 m² na 13 piętrze biurowca. Będzie to centrala obu firm w Polsce. Blue Brick oraz IndieBI są firmami „remote first”, w których pracownicy wykonują swoje zadania głównie zdalnie. Ponad połowa zespołu mieszka w Łodzi, dlatego nowe miejsce pracy ma być jednocześnie  inspirującym miejscem spotkań w centrum miasta, z wyraźnie oddzielonymi strefami „chill” oraz „work”.

„Hi Piotrkowska to wyjątkowy obiekt na mapie Łodzi, położony bezpośrednio przy największej stacji przesiadkowej w mieście, zwanej przez mieszkańców Stajnią Jednorożców. To właśnie lokalizacja, nowoczesne wnętrza, wysokie standardy w zakresie ESG i prestiż stanowią największe atuty podkreślane przez najemców całego kompleksu. Witamy wyjątkowy zespół programistów oraz analityków rynku IT, którzy zajmą przestrzenie biurowe ze spektakularną panoramą miasta. Z radością rozszerzamy też ofertę części handlowo - usługowej Hi Piotrkowska o mocne marki branży medycznej i finansów. Wierzę, że funkcjonalność, estetyka i dobra energia tego miejsca
przyczynią się do ich sukcesów”mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w MMG.

Portfolio najemców z obszaru usług w Hi Piotrkowska zajęła Klinika Miracki – jedna z najlepiej rozpoznawalnych klinik medycyny estetycznej w Polsce. To jej pierwsza placówka w Łodzi. Na powierzchni ponad 172 m² czeka zespół wykwalifikowanych specjalistów – lekarzy i kosmetologów, oferujących bogaty wachlarz zabiegów medycyny estetycznej, laseroterapii i kosmetologii High-Tech.

Klientów detalicznych i biznesowych z obszaru finansów zaprasza Alior Bank. Bank posiada już blisko 400 m² biura na 1. piętrze Hi Piotrkowska. Wkrótce otworzy również oddział banku dla klientów, zajmując dodatkowo powierzchnię prawie 300 m².

Hi Piotrkowska to wielofunkcyjny kompleks trzech budynków, łączący dwa biurowce o łącznej powierzchni 21 tysięcy m² z częścią handlowo - usługową oraz hotel Hampton by Hilton. Pierwszy biurowiec to 20-piętrowa wieża klasy A+ o wysokości 82 metrów, drugi jest 5-piętrowym budynkiem leżącym w ciągu historycznej zabudowy kamienic, bezpośrednio przy ulicy Piotrkowskiej. Hi Piotrkowska posiada ocenę Excellent w systemie certyfikacji BREEAM International New Construction dla etapu Post Construction.

Hi Piotrkowska jest nowoczesnym miejscem pracy dla polskich i światowych korporacji wielu branż, jak m.in. iTechArt, Avient, Signify, Sii, Tate & Lyle, bank PKO BP, Alior Bank, NewWork, a także miejscem handlu i usług: Klinika Miracki, Klinika Bocian oraz drogeria Rossmann, Starbucks, Żabka, lokalna kwiaciarnia Badylarz i wiele innych.

Pliki