iTechArt wybiera Polskę i zajmuje najwyżej położone biuro w Łodzi

Jedna z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w USA wg Deloitte i Financial Times weszła do Polski i za chwilę wprowadza się na 18 piętro Hi Piotrkowska. iTechArt zatrudnia już 50 specjalistów w Łodzi i do końca roku planuje osiągnąć ponad setkę w Polsce. – Doskonałe położenie i niepowtarzalny duch miasta, połączone z niskim poziomem biurokracji, świetną obsługą inwestora i pomocą władz sprawiły, że jako swoją pierwszą lokalizację w kraju wybraliśmy właśnie Łódź – mówi Paweł Cebula, Unit Director iTechArt Group Polska.

ITechArt jest międzynarodową firmą z biurami m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Wiedniu, Miśku i Kijowie. Globalnie zatrudnia 2800 pracowników. W Polsce zlokalizowała się w Łodzi, a następnie w Warszawie i Wrocławiu. W bazie klientów iTechArt znajduje się około 250 organizacji, w tym znakomita część tak zwanych „unicornów”, czyli startupów z Doliny Krzemowej, które posiadają bardzo wysokie finansowanie Venture Capital.

- Cieszymy się, że coraz więcej firm z sektora IT budujących przyszłość globalnej gospodarki decyduje się na Łódź jako miejsce swoich biur i rozwoju. Pokazuje to nie tylko, że nasze miasto buduje odpowiedni klimat dla takich inwestycji, ale również jest w stanie zapewnić wykwalifikowaną kadrę opuszczającą mury Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego czy prywatnych uczelni trzymających wysoki poziom kształcenia – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

- Mamy portfolio bardzo ciekawych projektów m.in. z obszaru healthtech, fintech, real estate czy edukacji. Nasze usługi wybierają firmy, które chcą szybko się rozwijać przy pomocy najnowszych technologii. Są to często marki mało znane w Polsce, za którymi stoją miliardy dolarów inwestycji w Ameryce i które szybko wchodzą na giełdę. Wymagają najwyższej klasy, świetnie wykształconych specjalistów, a takich możemy znaleźć właśnie tu, w Polsce i Łodzi – dodaje Paweł Cebula.

ITechArt rekrutuje w tej chwili w głównej mierze doświadczonych deweloperów z kilkuletnim stażem, ale zapowiada też inwestycję w łódzkich juniorów. – W tym roku jest za wcześnie, bo musimy mieć silny zespół mentorów dla technologicznej „młodzieży”, ale już od przyszłego roku planujemy rozwijać partnerstwo z uczelniami. To zdecydowanie dobra wiadomość dla juniorów, którzy napotykają na wiele trudności na rynku pracy. Firma taka, jak iTechArt, daje możliwość zatrzymania największych talentów w Łodzi – mówi Paweł Cebula.

iTechArt zajmie 18. piętro najwyższego budynku biurowego w Łodzi – Hi Piotrkowska. Tym samym biuro technologicznego „jednorożca” ulokowane będzie najwyżej w mieście, tuż pod bardzo ciekawie zapowiadającą się restauracją na najwyższym piętrze kompleksu. – Dbamy o to, żeby nasi specjaliści pracowali w najlepszych lokalizacjach i mieli najdogodniejsze warunki do pracy. Jako jeden z kolejnych na to dowodów mogę podać ciekawostkę – wśród kilku pierwszych pracowników funkcji wsparcia znajduje się Hapiness Managerka. Jej zadaniem będzie właśnie zapewnienie wszelkiego rodzaju udogodnień dla naszych inżynierów – podsumowuje Paweł Cebula.

- Od samego początku kompleks Hi Piotrkowska został zaprojektowany, aby być wizytówką centrum Łodzi i wykreować tu nowe funkcje biznesowe. Takie miejsce powinno podążać za trendami i łączyć nowoczesną, wygodną i elastyczną przestrzeń biurową. Dlatego cieszymy się, że iTechArt wybrał nasz kompleks na lokalizację swojego biura w Łodzi. - skomentowała Justyna Drużyńska, Dyrektor Operacyjny w Master Management Group. Firma planuje finalne wykończenie biura na grudzień tego roku.

Pliki