Hi Piotrkowska z nową siedzibą PKO Banku Polskiego w Łodzi

PKO Bank Polski będzie pierwszym biurowym najemcą kompleksu Hi Piotrkowska, który powstaje w centrum Łodzi. Nowa siedziba banku zajmie łącznie 1650 mkw. powierzchni zlokalizowanej na parterze i na ósmym piętrze wieży biurowej. Zakończenie budowy obiektu zaplanowano na kwiecień 2020 roku.

Hi Piotrkowska, flagowa inwestycja realizowana przez Master Management Group, która powstaje u zbiegu Alei Mickiewicza, Kościuszki i ulicy Piotrkowskiej, stanie się nową siedzibą Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łodzi. Zlokalizowane tu będą również biura jednostek organizacyjnych banku zarządzających regionem i pracujących na rzecz regionu łódzkiego. Bank wynajął 1145 mkw. powierzchni biurowej na ósmym piętrze wieży biurowej oraz 442 mkw. powierzchni na parterze budynku z przeznaczeniem na działalność usługową.

‘Jesteśmy dumni, że zaufał nam PKO Bank Polski, lider polskiego sektora bankowego. Wybór przestrzeni biurowej w Hi Piotrkowska na siedzibę banku podkreśla prestiżowy charakter inwestycji i z pewnością przełoży się na wzrost atrakcyjności biznesowej tej części miasta’ - tłumaczy Justyna Drużyńska – Krystosiak, Director of Office Operations w Master Management Group. ‘Dzięki bliskości centrum przesiadkowego Piotrkowska Centrum i trasy W-Z, klienci banku szybko dojadą do nowej placówki, a pracownicy biura zyskają komfortowe i dogodnie zlokalizowane miejsce pracy’ – dodaje Justyna Drużyńska – Krystosiak.

‘PKO Bank Polski na bieżąco modernizuje i optymalizuje sieć sprzedaży poprzez dopasowanie do potencjału mikrorynków i zmieniających się potrzeb klientów w związku z czym podejmuje działania związane z podniesieniem efektywności pracy placówek i poprawą dostępności usług Banku. W ramach tych działań m.in. unowocześnia siedziby istniejących oddziałów, otwiera nowe placówki, ale również przenosi placówki do nowych lokalizacji. HI Piotrkowska stanie się nową siedzibą Oddziału 1 PKO Banku Polskiego. Wierzymy, że z nowej lokalizacji w centrum Łodzi zadowoleni będą także klienci, którzy będą mieli możliwość korzystania z usług w nowoczesnych wnętrzach biurowca’ - mówi Magdaleny Soj-Domagała, dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Łodzi. ‘Jesteśmy przekonani, że aranżacja uwzględniająca udogodnienia dla klientów, między innymi poprzez możliwość indywidualnych spotkań doradców z klientami w salkach spotkań - zapewniających klientowi pełen komfort rozmów, a także system rezerwacji stanowiska obsługi - z opcją wyboru doradcy, spotka się z aprobatą klientów’ - dodaje Magdalena Soj-Domagała.

Możliwości rozwijania biznesu w kompleksie Hi Piotrkowska przyciągają lokalnych przedsiębiorców i duże marki sieciowe. W gronie najemców są już: Starbucks, HEBE, Just GYM, Żabka, Namieszane Grill & Bar, piekarnia i bistro Z pieca Rodem, a także Apteka Europejska i Delikatesy Fabryczne. W ofercie obiektu dostępne są ostatnie dwa wolne lokale: narożny, o powierzchni 270 mkw., na parterze budynku hotelowego z wejściem od ulicy Piotrkowskiej i Alei Mickiewicza, oraz przestrzeń o powierzchni 120 mkw. w budynku biurowym z wejściem od centrum przesiadkowego. Oba lokale są przeznaczone na działalność handlowo – usługową. Dzięki swym różnorodnym funkcjom Hi Piotrkowska 155 wzbogaci ofertę biurową, handlową i usługową w centrum Łodzi. Dogodna lokalizacja inwestycji w pobliżu centrum przesiadkowego, zwanego potocznie „stajnią jednorożców”, zapewnia komfort korzystania z komunikacji miejskiej (12 linii tramwajowych oraz 6 linii autobusowych). Według danych Urzędu Miasta Łodzi, codziennie z tego miejsca korzysta nawet 50 000 osób. Kompleks ma też potencjał, żeby ożywić turystykę w mieście. Najemcą jednego z trzech budynków jest Hampton by Hilton, a położenie inwestycji w bezpośrednim sąsiedztwie najdłuższej promenady handlowej w Europie, czyli ulicy Piotrkowskiej, podkreśla unikalność tego adresu.

Pliki