Hi New Work ! Biura serwisowane w najwyższym budynku kompleksu Hi Piotrkowska 155.

New Work, jeden z trzech wiodących operatorów biur serwisowanych w Europie Środkowo-Wschodniej wynajął prawie 5000 m.kw. powierzchni w najwyższym budynku kompleksu Hi Piotrkowska w centrum Łodzi. Deweloperem i inwestorem kompleksu jest Master Management Group.

New Work, założony w 2013 r. w Budapeszcie posiada obecnie 25 lokalizacji w Europie Środkowo-Wschodniej i planuje zarządzać ponad 100 000 m.kw. powierzchni biurowej do końca 2020 roku. W kompleksie Hi Piotrkowska, na parterze budynku wieżowego, najemca stworzy centrum konferencyjne. Dodatkowe cztery piętra, od dziewiątego do dwunastego, będą przeznaczone na elastyczną przestrzeń biurową. Umowa najmu została zawarta na okres 10 lat. W transakcji najemcę reprezentowała firma Savills.

"Doskonała lokalizacja, komfortowy dojazd komunikacją miejską oraz wysokiej jakości powierzchnia biurowa to główne czynniki, które przekonały nas do wyboru Hi Piotrkowskiej na drugą lokalizację biura New Work w Łodzi. Dzięki tej umowie zwiększamy powierzchnię biurową w Łodzi do ponad 7500 m.kw. Biura New Work w kompleksie Hi będą w pełni wyposażone i dedykowane zarówno klientom korporacyjnym, jak i małym i średnim firmom. Na parterze zapewnimy również system hot desk. Klienci mogą oczekiwać najwyższej jakości usług i wsparcia w budynku klasy premium w jednej z najlepszych lokalizacji w Łodzi" - powiedział Hubert Abt, CEO New Work. Łącznie z Hi Piotrkowską firma działa już w 10 lokalizacjach w Polsce. Hi Piotrkowska to druga lokalizacja New Work w Łodzi. Pierwsza siedziba najemcy rozpocznie działalność w kompleksie Imagine we wrześniu 2019 roku.

New Work został założony w 2013 r. w Budapeszcie. Firma działa na Węgrzech, w Rumunii, Czechach, na Ukrainie i w Polsce. Na portfel New Work składa się 25 lokalizacji w siedmiu miastach i pięciu krajach. Do końca roku, we wszystkich lokalizacjach, w których jest obecny, New Work planuje zaoferować łącznie 50 000 m kw. powierzchni a następnie powiększyć tę liczbę do 100 000 m kw. Biura węgierskiej marki to w pełni umeblowane i wyposażone powierzchnie z kompleksowym wsparciem administracyjnym i techniczno - serwisowym, do wynajmu na elastycznych warunkach. Klientami New Work są międzynarodowe korporacje i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające od 10 do 50 pracowników. Również małe przedsiębiorstwa i firmy rozpoczynające działalność lokują swoje siedziby w biurach New Work. Firma planuje otworzyć 25 nowych lokalizacji w 2020 roku we wszystkich głównych stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Celem powiększenia kapitału, New Work właśnie rozpoczęła emisję akcji serii B.

"Od samego początku kompleks Hi Piotrkowska został zaprojektowany, aby być wizytówkę centrum Łodzi i wykreować tu nowe funkcje biznesowe. Takie miejsce powinno podążać za trendami i łączyć nowoczesną, wygodną i elastyczną przestrzeń biurową. Dlatego cieszymy się, że New Work wybrał nasz kompleks na lokalizację swoich biur serwisowanych w Łodzi." - skomentowała Justyna Drużyńska - Krystosiak, Dyrektor Operacyjny w Master Management Group. "Przekonaliśmy się również, jak ważne jest dla naszych najemców, aby w ofercie budynku znajdowały się takie usługi. W związku ze zmieniającą się liczbą projektów i rotacją pracowników, firmy napotykają dziś na trudności w oszacowaniu całkowitej powierzchni potrzebnej do pracy. W konsekwencji biura serwisowane dają im doskonałą okazję do elastycznego dopasowania powierzchni według potrzeb. Takie rozwiązanie prowadzi do oszczędności i wzrostu efektywności." - dodała Justyna Drużyńska - Krystosiak.

Możliwości rozwijania biznesu w kompleksie Hi Piotrkowska przyciągają lokalnych przedsiębiorców i duże marki sieciowe. W gronie najemców są już PKO BP, Starbucks, HEBE, Just GYM, Żabka, Namieszane Grill & Bar, Apteka Europejska, Telfan GSM, piekarnia i bistro Z pieca Rodem. Z pieca Rodem, a także Apteka Europejska i Delikatesy Fabryczne. W ofercie obiektu dostępne są ostatnie dwa wolne lokale: narożny, o powierzchni 270 mkw., na parterze budynku hotelowego z wejściem od ulicy Piotrkowskiej i Alei Mickiewicza, oraz przestrzeń o powierzchni 120 mkw. w budynku biurowym z wejściem od centrum przesiadkowego. Oba lokale są przeznaczone na działalność handlowo – usługową. Agentami najmu powierzchni biurowej kompleksu są Knight Frank i CBRE.

Pliki