Anna Polak, MMG: w rok sfinalizowaliśmy 60 umów najmu. Nie zwalniamy tempa

– Zgodnie z naszą dotychczasową strategią dodawania wartości poprzez aktywne zarządzanie, rok po przejęciu siedmiu projektów i po ocenie ich potencjału podjęliśmy decyzję o przebudowie i rozbudowie niektórych z nich – mówi w wywiadzie dla Retailnet.pl Anna Polak, Head of Leasing w Master Management Group

Retailnet.pl: – Zespół Master Management Group będzie obecny na Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference. Jakie mają Państwo oczekiwania względem Forum?

Anna Polak: – Jesienna edycja SCF to dla nas najważniejsze, spośród dostępnych obecnie na rynku Europy Środkowo Wschodniej – wydarzenie i miejsce spotkań z najemcami. Czekają nas dwa dni intensywnych negocjacji biznesowych z obecnymi w naszym portfolio partnerami, jak i z tymi, którzy debiutują na rynku nieruchomości. Bardzo często kolejnym etapem kontynuacji tych rozmów jest finalizacja umów najmu. Mamy nadzieję, że jedną z nich będziemy mogli się pochwalić podczas tegorocznej edycji SCF.

No właśnie. Rok temu Master Management Group przejęło na własność portfel 7 centrów handlowych: MMG Centers w Kutnie, Ciechanowie, Piekarach Śląskich, Józefosławiu, Lubinie, Poznaniu i Szczecinie. Jak bardzo intensywny był to czas? 

– Przez ostatni rok sfinalizowaliśmy ponad 60 umów najmu na łączną powierzchnię ponad 15 tys. mkw. Spora grupa najemców jest zadowolona z dotychczasowej współpracy i zdecydowała się przedłużyć z nami umowy w MMG Centers. Do grona takich marek należą np.: RTV Euro AGD, Hebe, Rossmann, Diverse, Big Star i Greenpoint. Należy podkreślić, że 40 proc. zawartych kontraktów to nowe umowy najmu.

Portfolio najemców MMG Centers Szczecin powiększyło się o nowy koncept salonu Komfort Łazienki o pow. 1,5 tys. mkw. W powstającej Bramie Jury w Zawierciu podpisaliśmy umowę najmu z operatorem kin Planet Cinema na lokal o powierzchni 1,3 tys. mkw. Ponadto, do grona naszych najemców dołączyła marka Quiosque, która w MMG Centers otworzyła już dwa nowe sklepy i z którą rozmawiamy o rozwoju w innych centrach naszego portfolio. Prowadzimy również rozmowy z markami, które mamy nadzieję, że zadebiutują na polskim rynku sieci handlowych i otworzą sklep w jednym z naszych nowych formatów handlowych, który będziemy prezentować na tegorocznej edycji Shopping Center Forum. W tej chwili nie chcemy zdradzać szczegółów statusu prowadzonych rozmów.

Czy MMG ma już plany na 2019 rok?

– Nie zwalniamy tempa. Przed nami kolejny intensywny czas pracy. Rok 2019 dedykowany będzie w dużej mierze rekomercjalizacji Bramy Mazur w Ełku oraz MMG Centers Kutno, gdzie czeka nas przedłużenie ponad 60 umów najmu. Wielu najemców już zadeklarowało kontynuację współpracy oraz chęć powiększenia powierzchni istniejących sklepów. Z nimi z pewnością spotkamy się na wiosennej edycji SCF.

retailnet.pl/wywiad-anna-polak-mmg-w-rok-sfinalizowalismy-60-umow-najmu-nie-zwalniamy-tempa/