Wszystkie drogi prowadzą do Hi Piotrkowska

Klienci kompleksu Hi Piotrkowska będą zachwyceni jego lokalizacją. Nie ma w tej prognozie ani kropli przesady, bo dla każdego gracza branży nieruchomości zasada: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja to świętość, więc miejscówka do której prowadzą wszystkie drogi, jest jej kwintesencją.

Nieprzypadkowo lokalizacja Hi Piotrkowska zyskała miano serca Europy. To właśnie w Łodzi znajduje się europejska brama Jedwabnego Szlaku. Regularnie kursujący pociąg towarowy na trasie Łódź – Chengdu pokonuje odległość 10 tys. km. Podróż z Polski trwa od 12 do 14 dni. Jednocześnie z centrum miasta do międzynarodowego lotniska, które obsługuje zarówno ruch pasażerski, jak i towarowy można dojechać autem w ciągu 10 minut.

Komunikacja unikalna w skali świata

Czy rzeczywiście wszystkie drogi prowadzą do Hi Piotrkowska?
– Tak, nie ma tu przesady. Dzięki centralnej lokalizacji i położeniu wzdłuż głównych arterii komunikacyjnych Łodzi, takich jak: al. Kościuszki i al. Mickiewicza/Piłsudskiego bez problemu dojedziemy do kompleksu samochodem z każdego punktu miasta. Ci, którzy na co dzień korzystają z komunikacji zbiorowej łatwo dostaną się do Hi Piotrkowska korzystając np. z jednej z kilkunastu linii tramwajowych, które zatrzymują się tuż przy inwestycji na tzw. Stajni Jednorożca – wylicza Błażej Baszczyński, CBRE.
Niezwykły przystanek powstał w ramach modernizacji trasy W-Z. Łączy tramwaje jeżdżące na linii wschód – zachód z kursującymi na trasie północ – południe. Podróżni mają do dyspozycji dwanaście linii tramwajowych i sześć autobusowych. Konstrukcja wiaty przystankowej oparta jest na stalowych słupach, a szklane kolorowe zadaszenie przypomina witraż. To właśnie dzięki nim, projekt autorstwa Jana Gałeckiego jest unikatowy w skali świata.
Dla gości i klientów biznesowych, którzy będą dojeżdżać np. z Warszawy lub ze stołecznego lotniska, podróż też z pewnością nie zajmie więcej niż ok. 70-80 minut. Tyle powinna trwać jazda samochodem i niebawem pociągiem. Bardzo niewielka odległość dzieli obiekt Hi Piotrkowska i największe dworce kolejowe: Łódź Fabryczna i Kaliska. Z kolei w 2022 r. planowane jest oddanie do użytku tunelu średnicowego. Połączone zostaną stacje Łódź Żabieniec i Łódź Kaliska z dworcem Łódź Fabryczna. Siedmiokilometrowy tunel spełni funkcję łódzkiego metra. Unia Europejska dołoży do budowy tej podziemnej linii kolejowej 411 mln euro ze środków Funduszu Spójności.
Aby wjechać na krajowe drogi szybkiego ruchu S8, S14 oraz na autostrady A1, A2 wystarczy tylko pół godziny. Aktualnie w przygotowaniu jest Zachodnia Obwodnica Łodzi, czyli droga ekspresowa S14, która połączy autostradę A2 z drogą ekspresową S8. Znakomita komunikacja to główny powód, dla którego okolica ulicy Piotrkowskiej stała się najszybciej rozwijającym się miejscem i jednym z najbardziej popularnych obszarów biurowych w Łodzi.

Rowerowe epicentrum

Hi Piotrkowska znakomicie wpisuje się również w lokalną politykę rowerową. Wzdłuż kompleksu przebiega jedna z najdłuższych ścieżek rowerowych w Łodzi, biegnąca ze wschodu na zachód miasta. Łączy dwa olbrzymie osiedla: Retkinia i Widzew, więc ich mieszkańcy bez problemu dojadą swoim rowerem do pracy.
- Komfortowe trasy wyznaczono również na innych ulicach, w tym m.in. na deptakowym odcinku ul. Piotrkowskiej. Jezdnie z roku na rok są coraz lepiej dostosowane do ruchu rowerowego. Cieszyć może również fakt, że niebawem wróci tak popularny w Łodzi rower miejski. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystali z tej usługi. Najpopularniejsze stacje znajdowały się i mają nadal funkcjonować tuż przy inwestycji Hi Piotrkowska – zauważa Błażej Baszczyński. Dodatkowo w mieście powstanie ponad trzy kilometry nowych pasów dla rowerzystów. Wszystkie lokalizacje zgłosili mieszkańcy w budżecie obywatelskim. Oznacza to, że łódzka rowerowa infrastruktura wraz z pasami dla rowerów będzie liczyła już ponad 200 kilometrów. To ważne, ponieważ najemcy biurowi coraz częściej zwracają uwagę na infrastrukturę rowerową w samym budynku i w okolicy.
- Pojawiają się pytania o miejsca parkingowe dla rowerów i drogi dojazdowe. Klienci nie zapominają też o prysznicach i szatniach, aby pracownicy mogli się wykąpać i przebrać przed pracą – tłumaczy Błażej Baszczyński. Hi Piotrkowska doskonale odpowiada na te potrzeby współczesnych cyklistów. W budynku znajdzie się przestronny parking dla rowerów, który w przypadku dużego zainteresowania będzie można powiększać. Zaprojektowano także szatnie wraz z prysznicami oraz stację serwisową dla jednośladów.
- Inwestycja zatem, także dzięki lokalizacji wzdłuż ścieżek rowerowych, będzie wszystkich zachęcać, aby dojeżdżać do niej właśnie rowerem – uważa Błażej Baszczyński.

Miejskie rozrywki w zasięgu ręki

Ekspert przypomina jednocześnie, że miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz wielkomiejskich rozrywek będą mogli skorzystać z bogatej oferty usług zarówno ulokowanych w Hi Piotrkowska, jak i pobliskiej, deptakowej części ul. Piotrkowskiej. Arteria jest najdłuższą promenadą handlową Europy. Stanowi oś, wokół której obraca się aktywność biznesowa, handlowa, kulturalna i towarzyska Łodzi. Tętni życiem za sprawą licznych kawiarni, zabytków, sklepów i punktów usługowych. W jej najbardziej prestiżowym miejscu, mniej więcej w połowie trafiamy pod adres Hi. Miejsce uchodzi za symboliczną bramę do centrum miasta. Dzięki temu biurowiec ma potencjał, aby ożywić turystykę w mieście, zwłaszcza że kluczowym najemcą usługowym obiektu jest hotel Hampton by Hilton. W pobliżu kompleksu znajdują się ważne obiekty takie jak: Łódzka Szkoła Filmowa, Centrum Handlowe Manufaktura, Galeria Łódzka oraz mnóstwo punktów usługowych i gastronomicznych o lokalnym kolorycie.

Miasto otwarte na biznes

Łódź przeszła długą drogę stając się dynamicznym, otwartym na biznes miastem. Łączy w jednym miejscu tradycję przemysłu włókienniczego z nowoczesną infrastrukturą.
- Jednocześnie koszty utrzymania są znacznie niższe niż w Warszawie, nawet o 25 – 40 proc. Szeroka baza uczelni wyższych, ułatwia przepływ know-how pomiędzy wydziałami, a realnie działającym przemysłem. Jesteśmy przekonani, że dzięki tym uwarunkowaniom popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe w Łodzi jeszcze się zwiększy. Nasza oferta doskonale wpisuje się zapotrzebowanie firm, które poszukują elastycznych rozwiązań na bardzo atrakcyjnych warunkach – tłumaczy Hubert Abt, założyciel i CEO firmy New Work, jednego z największych operatorów elastycznych powierzchni biurowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jak podkreśla, Hi Piotrkowska jest jednym z najnowszych centrów biznesowych w sieci lokalizacji New Worka.
- Nie tylko zarządzamy tutaj znaczną ilością powierzchni elastycznej - ok. 4,5 tys. mkw., ale dbamy również o potrzeby najemców w zakresie dodatkowych usług obiektu, zarządzając częściami wspólnymi. Prowadzimy także centrum konferencyjne dostępne zarówno dla najemców New Work, jak i zewnętrznych użytkowników, którzy chcą skorzystać z wyjątkowej lokalizacji, jaką jest Hi Piotrkowska – opisuje Hubert Abt.
Dodaje, że jakość budynku jest zgodna ze standardem otwartych ostatnio lokalizacji New Work w Krakowie, w Gdańsku i w Łodzi.. Wszystkie powstały zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.
- Hi Piotrkowska wyróżnia się w Łodzi, ponieważ w porównaniu do innych budynków, ma formę wieży. Ponadto, znajduje się w bardzo ruchliwej i widocznej lokalizacji, która daje naszym najemcom komfort korzystania z pobliskich udogodnień oraz pozwala im spędzać czas w najbardziej atrakcyjnym miejscu w mieście – podkreśla Hubert Abt.
Prezes przypomina, że New Work - dzięki Hi Piotrkowska - wyznacza w Łodzi nowe standardy w zakresie elastycznej przestrzeni biurowej pod względem wielkości, bowiem razem z pierwszą łódzką lokalizacją posiada ponad 7 tys. mkw.
- Oferujemy klientom możliwość oznaczenia powierzchni zgodnie z ich indywidualnymi potrzebami, z uwzględnieniem preferencji cenowych. W odpowiedzi na oczekiwania związane z jeszcze bardziej elastycznym podejściem do powierzchni biurowych, w obu budynkach mamy w planach uruchomienie wygodnego dostępu do przestrzeni poprzez karty członkowskie. Dzięki temu klient może wybrać między łatwym dojazdem samochodem do Imagine lub wygodnym transportem komunikacją miejską i dostępem do centrum życia handlowego, z którego słynie Hi Piotrkowska – tłumaczy Hubert Abt.

Komercjalizacja powierzchni New Work rozpocznie się po wakacjach. – Planujemy rozpoczęcie działalności w październiku/listopadzie, mając już 50 proc. powierzchni zajętej przez najemców – prognozuje Hubert Abt. Prezes jest przekonany, że klienci korporacyjni będą zachwyceni tą lokalizacją. Ten optymizm jest całkowicie zrozumiały, bo dla każdego gracza branży nieruchomości zasada: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja to świętość, a Hi Piotrkowska, do której prowadzą wszystkie drogi, jest jej kwintesencją.

Żródło: 
https://www.propertynews.pl/biura/wszystkie-drogi-prowadza-do-hi-piotrkowska,84613.html