MMG na Shopping Center Forum 2018

MMG – właściciel i zarządca portfolio MMG Centers, zlokalizowanych w dziesięciu miastach w Polsce, zdradza efekty negocjacji przy wspólnym stole podczas Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

Najemcy i partnerzy firmy chętnie odwiedzali stoisko MMG, które w tym roku podążało za trendem tworzenia/budowania niebanalnych miejsc spotkań.

Na tegorocznych targach najemcy mieli okazję zapoznać się z obiektami handlowymi MMG Centers, zlokalizowanymi w 10 miastach Polski. Siedem dobrze prosperujących formatów handlowych w Poznaniu, Szczecinie, Lubinie, Kutnie, Ciechanowie, Piekarach Śląskich i Józefosławiu oraz trzy projekty handlowo – rozrywkowe w Zawierciu, Kołobrzegu i w Legionowie.

– To były dwa dni bardzo intensywnych rozmów biznesowych. Odbyliśmy ponad 60 spotkań, a nasze portfolio MMG Centers cieszyło się ogromnym zainteresowaniem najemców. Jesteśmy blisko finalizacji kilku kluczowych dla nowych projektów umów najmu – mówi Paul Kusmierz, prezes Master Management Group.

- Targi były także doskonałą okazją do rozpoczęcia rozmów przy rekomercjalizacji Bramy Mazur w Ełku oraz MMG Centers Kutno, gdzie czeka nas przedłużenie ponad 60 umów najmu. Wielu najemców już zadeklarowało kontynuację współpracy oraz chęć powiększenia powierzchni istniejących sklepów - mówi Anna Polak, Head of Leasing w MMG.

Dużym zainteresowaniem wśród najemców cieszył się flagowy projekt MMG, Brama Jury – pierwsze centrum handlowe w Zawierciu. - Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na budowę, jesteśmy na etapie wyboru generalnego wykonawcy. Podpisaliśmy już umowę z operatorem kinowym Planet Cinema oraz z mniejszymi najemcami branży serwisowej i usługowej. Finalizujemy umowę z operatorem spożywczym. - mówi Michał Masztakowski, Development Director w MMG

Targi Shopping Center Forum, to nie tylko okazja do negocjacji umów przy projektach stricte handlowych. Podczas dwóch dni intensywnych spotkań firma MMG rozmawiała z przedstawicielami marek branży medycznej i fitness, które zdecydowały się wynająć przestrzeń w wielofunkcyjnym obiekcie hotelowo – biurowo – usługowym Hi Piotrkowska 155, który powstaje w centrum Łodzi. Łączna powierzchnia najmu przeznaczona na handel i usługi w tej inwestycji to 5 000 mkw.