Master Management Group z pozwoleniem na budowę galerii handlowej w Kołobrzegu

MMG Centers Kołobrzeg, projekt Master Management Group, uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Przemyślany koncept architektoniczny z wygodnym systemem komunikacji i pierwszym, czterosalowym kinem Planet Cinema w mieście jest odpowiedzią na stale rosnący popyt mieszkańców Kołobrzegu i turystów.

Zgodnie z prawomocną decyzją, na działce u zbiegu ulicy Chrobrego i Bolesława Krzywoustego w Kołobrzegu, w pobliżu trasy S6 i drogi krajowej nr 11 powstanie obiekt handlowo – rozrywkowy z infrastrukturą drogowo – komunikacyjną. Dzięki temu dojazd do galerii z centrum miasta i okolicznych miejscowości będzie szybki i wygodny. Komfort zakupów zapewni prosty system komunikacji i parking na  370 miejsc.

- Lokalizacja inwestycji w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych miasta podkreśla jej atrakcyjność. W odległości około półtora kilometra od działki MMG Centers Kołobrzeg,  przebiegają zaawansowane prace budowlane drogi ekspresowej S6 w kierunku Ustronia Morskiego. Zbudowano prawie piętnaście kilometrów nowej nawierzchni, która usprawni ruch lokalny, zwłaszcza w sezonie letnim.  Równie korzystne z perspektywy dojazdu do inwestycji jest ukończenie budowy fragmentu obwodnicy Kołobrzegu w ciągu drogi krajowej nr 11, od ronda Trzebiatowska do ronda Janiska. Ten krótki, ale strategicznie położony fragment drogi ułatwi dojazd do galerii podróżującym z wybrzeża i z zachodniej części miasta. – tłumaczy Michał Masztakowski, Development Director w Master Management Group. Pozwolenie na budowę oraz zaawansowane prace drogowe w pobliżu inwestycji  skłaniają nas do podjęcia kolejnego etapu, jakim jest rozpoczęcie przetargu na generalnego wykonawcę galerii handlowej – dodaje.

MMG Centers Kołobrzeg będzie kompaktową galerią z szeroką ofertą handlowo – usługową. Na jednym poziomie o powierzchni 13 200 mkw, znajdzie się około 50 sklepów, plac zabaw i strefa rozrywki. Nie zabraknie marek sportowych i strefy restauracyjnej z jedzeniem znanych najemców sieciowych. Szacuje się, że w zasięgu 45 minut dojazdu do galerii mieszka około 160 000 osób, z czego 50 000 dojedzie do obiektu już w 10 minut. Autorem projektu i koncepcji architektonicznej MMG Centers Kołobrzeg jest pracownia NMS Architekci z Poznania.