Hi Piotrkowska na rok przed otwarciem

Hi Piotrkowska 155, wielofunkcyjny kompleks biurowo - usługowy, który powstaje w centrum Łodzi osiągnął kolejny kamień milowy. Rozpoczęto prace na drugim piętrze wieży biurowej. Hotel i mały biurowiec mają już ostatnią kondygnację. Planowany termin oddania kompleksu do użytku to pierwszy kwartał 2020 roku.

- „Prace budowlane na wszystkich budynkach kompleksu toczą się zgodnie z planem. Aktualnie budujemy ściany na kondygnacji +2 wieży biurowej i szalujemy strop nad +1. Wznieśliśmy praktycznie całą konstrukcję hotelu i małego biurowca. Na jednym i na drugim budynku zaczęliśmy wykonywanie ścian, słupów i stropu ostatniej kondygnacji. Zarówno od strony ulicy Piotrkowskiej jak i Alei Mickiewicza widać, że kompleks pnie się  w górę” - opowiada Jacek Pilarczyk, Project Manager w Master Management Group.

Hi Piotrkowska 155 to powstający w sercu Łodzi wielofunkcyjny kompleks biurowo-usługowy. Inwestycję tworzą dwa budynki biurowe oraz hotel Hampton by Hilton. 20-piętrowa wieża biurowa o wysokości 82 m będzie najwyższym budynkiem biurowym w Łodzi. Drugi biurowiec będzie miał 5 pięter i przylegać będzie do pierzei ulicy Piotrkowskiej.

W sumie oba budynki zaoferują 21 tys. m2 powierzchni biurowej klasy A+ oraz 5 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej. Hotel Hampton by Hilton będzie mieć 7 pięter, restaurację i 149 pokoi. Kompleks Hi powstaje przy centrum przesiadkowym „Piotrkowska Centrum”, z którego dziennie korzysta około 50 000 osób. Ponad połowa lokali handlowo – usługowych kompleksu jest już wynajęta. Marki, które zdecydowały się otworzyć swój lokal w tej inwestycji to Starbucks, HEBE, Just GYM i Żabka. Ofertę obiektu uzupełnią lokale handlowo – usługowe z artykułami spożywczymi i produktami dla zdrowia i urody. Za komercjalizację części biurowej kompleksu odpowiadają CBRE oraz Knight Frank.

 Pliki